Erasmus-ügy: az Európai Bírósághoz fordult hat magyar egyetem
Hat alapítványi egyetem fordult az Európai Unió Bíróságához azért, mert az Európai Bizottság kizárta a magyar alapítványi egyetemeket EU-s finanszírozású projektekből.
Hat alapítványi egyetem fordult az Európai Unió Bíróságához azért, mert az Európai Bizottság kizárta a magyar alapítványi egyetemeket EU-s finanszírozású projektekből.
A finnek csatlakozásával már tizenkettőre nőtt azon országok száma, amik kiállnak a magyar kormány melegellenes politikája ellen.
Korábban öt tagállam jelezte, hogy csatlakozik az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárásához.
A heti és a napi pihenőidő összevonásának megtagadása miatt perelte be egy vasutas a munkaadóját, most az Európai Bíróság azt mondja, hogy igaza van az alkalmazottnak.
Az ENSZ-ben kellett volna hozzájárulni a kannabisz orvosi felhasználásához – a magyar kormány ezt fúrta meg.
Végső szakaszába ért a kormány által gyermekvédelminek nevezett törvény ügyében indult uniós kötelezettségszegési eljárás.
A FIFA-nak és az UEFA-nak kedvező állásfoglalás született az európai versenyjogra hivatkozó ügyben.
Nem sértik meg az állami finanszírozás EU-s szabályait a paksi bővítéssel, azt pedig nem írhatja elő az EU, hogy atom- vagy zöldenergiára költse-e a pénzt egy tagállama – mondta ki az uniós bíróság.
Egy különös ügy került az Európai Bíróság elé, úgynevezett előzetes döntéshozatali eljárás keretében, egy holland bíróság megkeresésére.
Egy húszéves, menedékkérelemmel kapcsolatos ügy vett újabb fordulatot az Európai Bíróságon, ez azonban még nem jelenti az eljárás végét, bár erősen meghatározza a kimenetelét.
Az uniós joggal ellentétes az az osztrák szabályozás, amely a gyerekneveléshez kötött szociális ellátások mértékét az állampolgárságtól teszi függővé – állapította meg a luxemburgi testület.
A magyar állam kártérítési felelősséggel tartozik azoknak, akiktől az uniós jogot sértő 2013-as földtörvény-módosítás alapján vonták meg a haszonélvezeti jogukat.
Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azonban azt tartja a legsürgősebbnek, hogy várjon és elemezze az Európai Bíróság döntését. A késlekedés minden valószínűség szerint azzal jár, hogy Orbán Viktor elkerülheti az ütközést a Bizottsággal a választás előtt, írja francia lap.
A külügyminiszter durva beavatkozásokat vár a választásokba. Az Európai Bíróság ítéletével ironizált, az EBESZ választási küldöttségéről meg azt mondta, hogy az összeset Magyarországra akarják küldeni, plusz még tíz főt.
Nem lehet tudni, mi lesz a megoldás, mert szembekerült a két kormánypárt.
Az Európai Bíróság ítélete után – melyben megállapították, hogy Magyarország és Lengyelország alaptalanul kérte az úgynevezett jogállamisági feltételrendszerről szóló jogszabály megsemmisítését – az európai politikusok túlnyomó többsége üdvözölte a döntést. Ugyanakkor ezzel az ítélettel nőtt az Európai Bizottságra nehezedő nyomás, mert a nagy parlamenti pártok határozott fellépést várnak el a brüsszeli testülettől.
Az Egységben Magyarországért miniszterelnök-jelöltje reagált a bírósági döntésre, amely alapján életbe léphet az uniós pénzek kifizetését a jogállamisághoz kötő rendelet.
Az uniós bíróság elmarasztaló ítélete után Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter és Varga Judit igazságügyi miniszter tart kormányinfót.
A Fidesz szerint az ítélet kihirdetését direkt a „magyar választásokra időzítették”.